V četrtek, 25. 4. 2019, so se na naši šoli še posebej zaiskrile otroške oči, saj so na obisk prišli naši bodoči prvošolci.  Najprej smo si ogledali šolo, potem pa so jih sprejeli učenci prvega razreda. Pokazali so jim učilnico, kotičke, igrače in seveda šolske potrebščine. Pogovarjali smo se o delu in počutju v šoli in s kredo pisali po šolski tabli. Skupaj smo poslušali glasbeno pravljico Medvedek Mikec, prepevali pesmice in igrali na inštrumente. Vsak si je lahko izdelal tudi svojega medvedka za spomin. Med delom, pa je iz mize medvedek Mikec pobegnil. Iskali smo ga po celi šoli. V telovadnici smo uživali na zanimivem pravljično športnem poligonu, kjer smo preplezali najvišje gore, preskočili največje luže in se plazili skozi čarobni tunel. Tam smo končno našli tudi medvedka Mikca. Dan je bil igriv in nepozaben.

Veseli in v pričakovanju 2. septembra, ko bodo vsi postali čisto pravi šolarji, smo se poslovili.

Katarina Kralj