1. oktobra smo se zjutraj odpravili na orientacijski pohod. V sklopu projekta POGUM smo raziskovali bunkerje v naši okolici. S pomočjo zemljevida smo poiskali tri bunkerje, ki so nam najbližji. Tako smo se podali najprej do bunkerja na Bubnem, potem pa še dveh na Slatinskem dolu. Pri vsakem bunkerju smo naredili skico zunanjosti, radovednost pa nam ni dala miru, zato smo najbolj pogumni v dva bunkerja vstopili in si ju ogledali od znotraj, v enega pa smo le pokukali ob vhodu. Dan je bil zanimiv in razburljiv, otroci so z vnemo iskali bunkerje in raziskovali njihovo zunanjost, detajle, najpogumnejši pa tudi notranjost. Ker smo bunkerje obiskali peš, smo naredili kar veliko kilometrov, zato smo se prijetno utrujeni vrnili v šolo, kjer smo ta dan imeli po kosilu kino.

Zapisala: Mihaela Černko