Ura je bila 18. in pridni bralci so se že zbirali v šoli. Vsi neučakani i navdušeni kaj le jih le čaka. Zbrali smo se v učilnici, kjer učiteljica Katarina prebrala pravljico Bi se gnetli na tej metli? in nas z njo popeljala v večer in noč. Vse dejavnosti so se navezovale na to pravljico. Po pravljici je sledila istoimenska pravljica, ki nas je pošteno nasmejala. Sledila je delavnica, kjer smo ustvarjali junake pravljice. Nato pa pantomima. Za vsakega učenca beseda iz pravljice.

Komaj smo čakali, da se stemni, saj smo vedeli, da se bomo podali na iskanje zakladov po šoli. In to s svetilkami.

Po večerji smo s pomočjo ugank in namigov našli zaklade: čarovniško metlo, čarovniški klobuk, čarovniško pentljo, čarovniško palico ter čarovniški kotel.

Seveda je sledilo slikanje z zakladi.

Preselili smo se v telovadnico, kjer so sledile čarovniške športne igre: slalom z metlami, kuhanje ž žogicami, obešanje čarovniškega perila, hoja po  varnostnih obročih.

Nato pa DISCO!!!

Ugasnile so se luči, prinesli so se prigrizki ter prižgala se je glasba. Plesali smo in uživali.

Utrujeni in veseli smo se vrnili nazaj v učilnico. Poiskali svojo blazino, se pokrili in ob pravljici takoj zaspali.

Kaj o bralni noči pravijo učenci?

Najbolj mi je bil všeč disco, ker smo imeli sladkarije.
Evelin

Najbolj mi je bil všeč disco, ker sem lahko izbiral glasbo.
Luka

Meni je bilo najbolj všeč, ko smo imeli disco, iskali zaklad in spali v šoli. Prav tako, ko smo bili na metli.
Ana Hedžet

Na bralni noči mi je bilo najbolj všeč, ko smo iskali skriti zaklad in smo lahko hodili po razredu.
Samuel

Na bralni noči mi je bilo najbolj všeč, ko smo iskali zaklad. Všeč mi je bilo zato, ker smo s svetilkami šli na podstrešje.
Neža

Na bralni noči mi je bilo najbolj všeč iskanje zaklada, disco in spanje prijatelji.
Ana Š.

Najbolj mi je bilo všeč iskanje zaklada. Ker smo našli črve, ki smo jih pojedli.                                                                                                                                                                                                                             Ana Hauptman

Naboj mi je bilo všeč, ko smo iskali zaklad, ker je bila tema in so bile lučke.
Tilen

Najboljše mi je bilo, ko smo imeli disco. všeč mi je bilo zato, ker smo jedli in plesali.                                                                                                                                                                                                                                                Taj

Zapisala: Marija Kristan