Prag letošnjega šolskega leta smo prvič prestopili 3. septembra. Na ta dan smo tudi v našo podružnično šolo Svečina sprejeli 5 prvošolcev.  Ko so prvošolci po stopinjah našli pot do telovadnice, so jih tam pričakali vsi učenci šole z učiteljicami, ravnateljica gospa Lidija Pulko, župan občine Kungota gospod Igor Stropnik ter policist gospod Bernard Vesenjak.  Gospod župan in gospa ravnateljica sta nagovorila šolarje in posebej prvošolce, nato so prvošolci poiskali svojo učilnico. V učilnici jih je prevzela učiteljica Darija in jim povedala zgodbico o Elmerju, nato so ustvarjali. Medtem so bili starši z učiteljico Mihaelo, razredničarko 1. razreda, ki jim je podala uvodne informacije. Nato smo se skupaj posladkali s tortico ter se poslovili z “Nasvidenje, do jutri”.

Zapisala: Mihaela Černko